جدیدترین بازی ها

جدیدترین نرم افزارها

دانلود بازی بتمن برای آیفون

Asphalt 9: Legends

یک غافلگیری بزرگ؛ بازی Asphalt 9: Legends برای iOS از راه رسید
New
27 مهر 1395, 18:53    43098    0    میلاد شجاعی

 

خوشحالیم که آیفون 7 با حداقل حافظه 32 گیگابایت عرضه شده،  اما هنوز هم بسیاری از کاربران آیفونی 16 گیگابایتی دارند و با مشکل کمبود حافظه روبرو هستند. حقایقی در مورد بخش Other آیفون و آیپد؛ که حتما نمی دانید
اگر شما پیغام you’re out of storage space را هر روز میبینید و دیگر ایده ای برای خالی کردن حافظه به ذهنتان نمیرسد . پس با ما باشید تا از نکاتی که میتوانید با آن فضای حافظه دیوایس خود را در iOS 10 افزایش دهید مطلع گردید.
1 . چه چیزهایی حافظه شما را اشغال کرده است
قبل از اینکه شروع به پاک کردن برنامه ها و عکس های خود کنید بگذارید سری به مدیریت حافظه دیوایس بزنیم و ببینیم که چه چیزهایی حافظه شما را اشغال کرده است :
برای انجام این کار به مسیر : “Settings” -> “General” -> “Storage & iCloud Usage” -> “Storage” -> “Manage Storage“ بروید

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

در اینجا لیست تمامی برنامه های نصب شده به همراه عکس ها و موزیک ها و ... را مشاهده خواهید کرد . بیشترین بخشی که حافظه دیوایس را اشغال کرده باشد در صدر لیست قرار میگیرد . بدین ترتیب خواهیم فهمید که ابتدا از کجا شروع کنیم بهتر است .
2 . پاک کردن برنامه های غیر ضروری
در این بخش لازم میدانم قانونی را برای شما یادآوری کنم : " اگر نمیدانید که چه برنامه ای بر روی دیوایس شما نصب شده است و یا از آن برنامه به مدت 1 ماه استفاده نکرده اید . آن برنامه باید به ملکوت اعلی بپیوندد. به خاطر داشته باشید دانلود دوباره یک برنامه بسیار ساده است " اگر iCloud Backup نیز فعال باشد میتوانید از دیتای آن نیز بکاپ بگیرید "
از تب Storage نیز میتوانید ببینید که دیتا یک برنامه چه میزان از حافظه دیوایس را اشغال کرده است . شما با تپ کردن بر روی برنامه میتوانید مقدار آنرا در بخش Documents & Data مشاهده کنید.

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

وقتی صحبت به دیتا میرسد ، برنامه هایی نظیر Facebook تنها بدلیل ذخیره کردن کش در حافظه میتواند تا 1 گیگ از حافظه دیوایس را اشغال کند و تنها راه خلاصی از آن پاک کردن برنامه و دوباره دانلود کردن آن است .
3 . پاک کردن محتوای دانلود شده
اگر شما از Apple Music برای گوش دادن به موسیقی و یا برای پخش ویدئو از یوتوب بهره مند می شوید، حافظه دیوایس شما خیلی زود پر میشود.

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

برای دیدن تمامی موسیقی هایی که در Apple Music دانلود شده است به مسیر “Settings” -> “Music” -> “Downloaded Music“ بروید . در آنجا تمامی موزیک ها و آلبوم ها را میتوانید با سوایپ کردن به سمت چپ پاک کنید.
4 . پاک کردن حافظه کش سافاری
برای پاک کردن سریع حافظه کش سافاری به مسیر “Settings” -> “Safari” و سپس بر روی گزینه “Clear History and Website Data“ تپ کنید

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

همچنین میتوانید دیتای ذخیره شده توسط وبسایتی خاص را توسط گزینه “Remove All Website Data“ در مسیر:

“Settings” -> “Safari” -> “Advanced” -> “Website Data” -> پاک کنید .

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

5 . پاک کردم پادکست ها
مهم نیست شما از برنامه Podcast اپل استفاده کنید و یا از برنامه هایی همچون Overcast . مهم این است که این پادکست ها میزان قابل توجهی از فضای دیوایس را اشغال میکنند . برای خلاص شدن از شر این پادکست ها در برنامه پادکست اپل به مسیر:
“Settings” -> “General” -> “Storage & iCloud Usage” -> “Storage” -> “Manage Storage” -> “Podcasts“ رفته و آنها را پاک کنید .

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

اگر از Overcast استفاده میکنید تنها کافی است بر روی پادکست مورد نظر سوایپ چپ کنید و آنرا پاک نمائید.
مطمئن هستم که شما تا الان این روش را انجام داده اید اما جهت یادآوری عرض میکنم : به برنامه Photos هم سری بزنید و تصاویر و ویدئو های غیر ضروری خود را نیز پاک کنید . پیش می آید که ما 10 عکس میگیریم ولی تنها یکی از آنها را انتخاب میکنیم و بقیه به حال خود رها می شوند.
7 . استفاده از iCloud Photo Library یا Google Photos

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

اگر شما از iCloud Photo Library استفاده کنید ، تمامی عکس های شما به صورت خودکار در آیکلود شما آپلود میشود " با توجه به حجم باقی مانده در اکانت " . و شما میتوانید با خیال راحت عکس ها را پاک کنید زیرا جای آنها در آیکلود امن است. برای فعال کردن آن به مسیر “Settings” -> “Photos & Camera“ بروید .
اگر شما به دنبال برنامه ای هستید که گزینه های بیشتری در اختیارتان بگذارد به شما Google Photos پیشنهاد میکنیم .
8 . بهینه کردن iCloud Photo Library بر روی دیوایس
اگر شما از iCloud Photo Library استفاده کنید ، تمامی تصاویر ذخیره شده در دیوایس شما با تصاویر آپلود شده یکسان هستند . اما میتوانید با فعال کردن گزینه ای به نام “Optimize iPhone Storage” تصاویر به تصاویر بندانگشتی فشرده شده تبدیل میشوند و تنها زمانی دانلود میشوند که روی آنها تپ کنید .
برای فعال کردن این قابلیت به مسیر “Settings” -> “Photos & Camera” -> بروید و گزینه “Optimize iPhone Storage“ را انتخاب کنید .
9 . خلاص شدن از تصاویر زنده " Live Photos "
من قابلیت Live Photos را فعال نگه داشتم چون هیچ وقت نمیفهمی آن لحظه شگفت انگیز چه موقع است .
خوشبختانه ، برنامه ای وجود دارد که به صورت اتوماتیک پروسه حذف کردن بخش های زنده یک عکس را انجام میدهد و آنرا با یک عکس ثابت جایگزین میکند .
نام آن Lean با قیمت 1.99 دلار است . با حذف کردن بخش های زنده 4 عکس توانستم 12 مگابایت آزاد کنم. 3 مگ برای یک عکس زیاد است بخصوص اگر تعداد زیادی از تصاویر زنده داشته باشید.

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

همچنین میتوانید با خاموش کردن این قابلیت فضا را آزاد نگه دارید .
10 . چک کردن بخش Recently Deleted

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

حتی زمانیکه تصاویری را از روی دیوایس پاک میکنید ، آنها کاملا حذف نمیشوند و به بخشی به نام Recently Deleted منتقل میشوند که اگر پشیمان شدید بتوانید آنرا بازگردانی کنید. شا میتوانید با مراجعه به نرم افزار Photos و بخش Recently Deleted و انتخاب گزینه Select All و سپس Delete از شر آنها نیز خلاص شوید .
11 . پاک کردن پیام های قدیمی به صورت خودکار

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

اگر شما مدیا های زیادی توسط iMessage منتقل میکنید، حافظه دیوایس سریعا پر میشود. شما میتوانید به جای نگه داشتن مادام العمر آنها ، iOS را طوری تنظیم کنید که هر 30 روز یکبار آنها را پاک کند .

برای این کار به مسیر “Settings” -> “Messages” بروید و مدت زمان مورد نظر را در بخش “Keep Messages” انتخاب کنید .
12 . پاک کردن حافظه کش برنامه های جانبی به صورت دستی
تا اینجای بحث ، هنوز راهی وجود ندارد که بتوانید کش برنامه ها را در iOS پاک کنید . مگر اینکه برنامه خود این قابلیت را داشته باشد " مثل Chrome یا Google Maps " اگر گزینه هایی مثل Reset Cache را پیدا نکردید تنها راه پاک کردن و نصب دوباره برنامه است .
13 . توقف دانلود خودکار مدیا توسط واتس اپ
اگر شما عضو چندین گروه هستید، میدانید که واتس اپ به طور خودکار تمامی ویدئو ها و تصاویری که ارسال میشوند را دانلود میکند و این کار پس از مدتی مقدار زیادی از حافظه دیوایس را اشغال میکند. برای غیر فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید " Whatsapp" -> "Chats" بروید گزینه “Save Incoming Media” را غیرفعال کنید. 16 ترفند واتس اپ در آیفون

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10

14 . ریست کردن دیوایس
اگر هیچ یک از راهکار های بالا رضایت مورد نظر شما را جلب نکرده ، تنها راه باقی مانده ریست کردن دستگاه است.
با انجام این کار تمامی تنظیمات و محتویات دیوایس پاک میشود . درست همانند روز اول
14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در iOS 10
برای انجام آن به مسیر “Settings” -> “General” -> “Erase All Content and Settings” بروید.
در تلگرام همراه ما باشید: https://telegram.me/appratech

منبع : iPhonehacks

تبلیغات

برای نصب برنامه و بازی اپل روی آیفون یا آیپد نیاز به اپل آیدی دارید. در صورتی که از اپل آیدی شخص ثالث استفاده میکنید آگاه باشید که آن شخص دسترسی کامل و بدون محدودیت به تمام اطلاعات داخل گوشی شما دارد. برای ساخت اپل آیدی با ایمیل و مشخصات دلخواه شما و یا خرید اپل آیدی وریفای شده ، اینجا کلیک کنید.

بازگشت

دوست عجب امنيت خوبي ست! ميتواني با او خودِ خودت باشي! ميتواني دردهايت را-هرچندناچيز،هرچند گران-بي خجالت با او در ميان بگذاري! از حماقت هايت بگویی... دوست انتخاب آزاد توست،اختيار توست!
نامش را در شناسنامه ات نمي نويسند، نامت را در شناسنامه اش نمي نويسند! دوست سايبان دلچسبي ست تا خستگي ات را با او به فراموشي بسپاري....

دوست من : محمد ، فریبرز ، سجاد ، محمد

مطالب مشابه :

نظرات

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

ویدئوها

بیشتر

پیشنهادهای ویژه

خرید گیفت کارت و اپل آیدی

اشتراک مطلب